Diş Beyazlatma Bodrum

  Bodrum diş beyazlatma, ağız ve diş bakımının aksatılması sonucu dişlerde meydana gelen sararmayı ve lekeleri ortadan kaldırmak; bireyin beyaz ve temiz görünümlü dişlere sahip olmasını sağlamak amacıyla yapılan uygulamadır. Dişler üzerinde zaman içerisinde hem tüketilen besinler hem de zararlı alışkanlıklar sebebiyle lekeler ve sararmalar meydana gelebilir.

  Bu da dişlerin görünümüyle birlikte bireyin gülüşünü ve özgüvenini olumsuz etkiler. Diş beyazlatma uygulaması sayesinde dişler üzerindeki lekeleri ortadan kaldırmak, diş sararmasını gidermek ve bireyin çekici bir gülümsemeye sahip olmasını sağlamak mümkün olur. Yazımızın devamında ‘’Lazerle diş beyazlatma nasıl yapılır?’’, ‘’Diş beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’, ‘’Diş beyazlatma ne kadar sürer?’’ ve ‘’Diş beyazlatma kalıcı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bodrum diş beyazlatma uygulaması hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Diş Beyazlatma Nedir?

  Diş beyazlatma, diş yüzeylerindeki renk değişimini gidermek, lekeleri ortadan kaldırmak ve dişleri beyazlatmak amacıyla yapılan estetik diş hekimliği uygulamasıdır. Bu uygulama diş hekimleri tarafından, özel koşullar altında yapılır. Bu uygulama sayesinde ‘’Evde diş beyazlatma yöntemleri’’ gibi profesyonel olmayan uygulamalara kıyasla çok daha hızlı, etkili ve başarılı sonuçlar alınır. Böylece birey göz alıcı beyaz dişlere ve çekici bir gülümsemeye sahip olabilir. 

  Diş Beyazlatma Neden Yapılır?

  Diş beyazlatma, dişlerin estetik bir renk dengesine kavuşmasını sağlamak ve dişlerdeki lekeli görünümü ortadan kaldırmak amacıyla yapılan özel bir uygulamadır. Tüketilen besinlerin ve sigara kullanımı gibi zararlı alışkanlıkların dişler üzerinde bazı olumsuz etkileri vardır. Özellikle de ağız ve diş bakımı aksatılıyorsa bahsi geçen durumlar dişlerde sararmaya yol açabilir. Bu da dişlerin görünümünü etkiler. Birey dişlerinde meydana gelen sararma sebebiyle gülümsemeye çekinebilir, özgüven sorunları yaşayabilir. Diş beyazlatma uygulaması hem dişleri beyazlatmak hem de bahsi geçen ikincil problemleri ortadan kaldırmak için yapılır. 

  Diş Sararması Neden Olur?

  Diş sararması şu gibi nedenlerden meydana gelebilir:

  • Sigara kullanımı.
  • Ağız ve diş bakımının aksatılması.
  • Çay ve kahve tüketiminin fazla olması.
  • Asidik içeceklerin fazla miktarda tüketilmesi.
  • Diş minesinin zarar görmesi.
  • Genetik yatkınlık.

  Dişler bahsi geçen etmenler sebebiyle zaman içerisinde sararabilir ve lekelenebilir. 

  Diş Beyazlatma Kimlere Yapılabilir?

  Diş beyazlatma uygulaması, dişlerinde herhangi bir hassasiyet bulunmayan ve 18 yaşını doldurmuş olan bireylere yapılabilir. Reşit olmayan bireylere ise diş beyazlatma yapılması önerilmez. 

  Diş Beyazlatma Ağrılı Mı?

  Diş beyazlatma uygulaması ağrılı değildir. Bu uygulama hastalar için son derece kolay ve konforludur. Diş beyazlatma uygulaması kapsamında yapılan hiçbir işlem sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duyulmaz. 

  Diş Beyazlatma Kalıcı Mı?

  Diş beyazlatma ile elde edilen beyaz diş görünümü kendiliğinden kaybolmaz, yani kalıcıdır. Ancak daha önce bahsetmiş olduğumuz zararlı alışkanlıklar devam eder; ağız ve diş bakımı aksatılırsa diş yüzeylerinde yeniden lekelenme görülebilir. Dişler yeniden sararabilir. Yani diş beyazlatma uygulamasının kalıcılığı tamamen bireyin kendisine bağlıdır. Bu yüzden diş beyazlatma yaptıran bireylere çay ve kahve tüketimini sınırlandırmaları, mümkünse sigara kullanmamaları ve diş bakımına özen göstermeleri tavsiye edilir. 

  Diş Beyazlatma Tekrarlanabilir Mi?

  Diş beyazlatma uygulaması gerektiğinde tekrarlanabilen bir uygulamadır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi diş beyazlatma sonrasında, dişlerde sararmaya yol açan önerilmeyen davranışlar tekrarlandığı takdirde dişler yeniden sararabilir. Bu sararmanın fark edilir hale gelmesi birkaç yılı bulabilir. Bu durumda diş hekimi de şartların uygun olduğunu düşünüyorsa diş beyazlatma uygulaması tekrarlanabilir. 

  Diş Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

  Diş beyazlatma uygulaması yaklaşık 40 ila 60 dakika içerisinde tamamlanmış olur. Diş hekiminiz uygulamanın detayları ve tahmini süresi hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır. 

  Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Diş beyazlatma uygulaması genel olarak iki aşamadan oluşmaktadır. Bu uygulamaların ilkinde, diş yüzeylerine özel bir jel uygulanır. Jel, diş hekimi tarafından yalnızca diş yüzeyleri üzerine, dikkatle dağıtılmaktadır. Daha sonra ise bu jeli aktif hale getirmek ve dişleri beyazlatmak için özel bir ışık kaynağı kullanılmaktadır. UV ışığı olarak da bilinen bu ışık kaynağı, diş yüzeylerini hedef alacak şekilde konumlandırılmaktadır. Böylece ağartıcı jel aktifleşmekte ve kısa bir süre içerisinde dişler beyazlamaktadır. Bahsi geçen işlemler sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi deneyimlenmemektedir. 

  Bodrum Diş Beyazlatma Fiyatları 2024

  Bodrum diş beyazlatma fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.


  Randevu Al!
  Call Now Button