Diş Hekimi Bodrum

  Diş hekimi Bodrum; ağız, ağız içi, çene ve ağız çevresiyle alakalı hastalıkları teşhis etmek ve bu bölgelerle ilgili özel tedavi çalışmaları gerçekleştirmek için eğitim almış olan doktordur. Gün içerisinde dişlerimizi son derece aktif bir şekilde kullanırız. Dişler, beslenme sürecimizin, konuşma yetimizin ve gülümseyişimizin vazgeçilmez birer parçasıdırlar.

  Aynı şekilde dişlerin çevresinde yer alan diş etleri ve dişlerin altında yer alan çene kemikleri de son derece önemli dokulardır. Hem dişlerde hem de bahsi geçen diğer dokularda, genetik veya gelişimsel sebeplerden bazı rahatsızlıklar gelişebilir. Bu rahatsızlıklar bireyin dış görünüşünü, gülüşünü ve beslenme alışkanlıklarını olumsuz yönde etkileyebilir. Diş hekimleri, bahsi geçen rahatsızlıkları hem teşhis etme hem de tedavi etme yeterliliğine sahip olan tıp doktorlarıdır. Yazımızın devamında ‘’Diş hekimi Bodrum muayenesi ne kadar sürer?’’, ‘’Diş hekimi Bodrum muayenesi nasıl olur?’’, ‘’Rutin diş hekimi muayenesi kaç ayda bir olmalıdır?’’ ve ‘’Diş hekimleri hangi tedavileri yaparlar?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bodrum diş hekimi muayenesi ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.

  Diş Hekimi Kimdir?

  Diş hekimleri, ağız ve diş sağlığı ile ilgili araştırmalar yürütme yetkisi bulunan, bu araştırmalar sonucu ağız ve diş hastalıklarını teşhis edebilen ve özel uygulamalarla bu rahatsızlıkları tedavi edebilen tıp doktorlarıdır. Diş hekimi uygulamaları ve tedavileri sayesinde ağız, dişler ve çene kemiği ile alakalı pek çok rahatsızlığı tespit etmek, daha sonra ise ortadan kaldırmak mümkündür. Diş hekimleri teşhis ve tedavi amacında gerçekleşen uygulamaların yanı sıra, ağız ve diş sağlığını düzenli olarak kontrol etmek için yapılan rutin muayeneler de gerçekleştirmektedirler. 

  Diş Hekimi Muayenesi Nedir?

  Diş hekimi muayenesi, ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorunları tespit etmek için gerçekleşen özel bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında öncelikle hastanın şikayetleri dinlenir. Daha sonra ise bu şikayetlerin nedenlerini araştırmaya yönelik özel uygulamalar gerçekleştirilir. Böylece ağız ve diş hastalıklarını tespit etmek mümkün olur. Bu muayenelerin ardından ise hastanın rahatsızlığına yönelik diş hekimi tedavileri gerçekleştirilir. 

  Diş Hekimi Hangi Tedavileri Yapabilir?

  Diş hekimleri şu gibi tedavileri gerçekleştirebilirler:

  • İmplant tedavisi.
  • Diş çürüğü tedavisi.
  • Dolgu tedavisi.
  • Kanal tedavisi.
  • Diş eti tedavisi.
  • Protez diş tedavisi.
  • Çene eklemi tedavisi.
  • Diş teli tedavisi, şeffaf plak tedavisi, yer tutucu tedavisi gibi ortodonti tedavileri.
  • Kaplama tedavisi veya fissür örtücü gibi koruyucu diş hekimliği tedavileri.
  • Dijital gülüş tasarımı, diş beyazlatma ve zirkonyum kaplama gibi estetik diş hekimliği uygulamaları.

  Diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen tedavilerden ve uygulamalardan bazıları bu şekilde sıralanabilir. 

  Rutin Diş Muayeneleri Neden Önemlidir?

  Rutin diş muayeneleri ağız ve diş sağlığının korunabilmesi; diş düzenini ve diş sağlığını tehdit edebilecek durumların erkenden belirlenebilmesi için son derece gereklidir. Bu yüzden her yaştan bireye, belli aralıklarla rutin diş hekimi muayenesi yaptırması önerilmektedir. Bu muayenelerin senede en az bir defa gerçekleşmesi gerekmektedir. 

  Diş Hekimi Bodrum Randevusu Nasıl Alınır?

  Bodrum diş hekimi randevusu almak isteyen bireyler, internet sitemizde yer alan ‘’iletişim’’ isimli menüye tıklayabilir ve burada yer alan telefon numarasını kullanarak kliniğimizden randevu alabilirler. 

  Diş Hekimi Bodrum Muayenesi Ne Kadar Sürer?

  Diş hekimi muayenesi, muayenenin hangi amaçla gerçekleştiğine ve hastanın şikayetlerine göre farklı sürelerde tamamlanabilmektedir. Bununla birlikte genelde 15 ila 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanırlar. 

  Diş Hekimi Muayenesi Ağrılı Mıdır?

  Diş hekimi muayenesi sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duyulmaz. Eğer ağrı hissine yol açabilecek bir işlem yapılacaksa doktor, ağız içerisine lokal anestezi etkili ilaç uygulaması yapacaktır. Böylece uygulamalar sırasında ağrı hissi duyulmayacaktır. 

  Diş Tedavileri Ağrılı Mıdır?

  Diş hekimi tedavileri sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymak mümkün değildir. Diş hekimi tedavileri sırasında tedavinin detaylarına göre lokal veya genel anestezi uygulamalarına başvurulabilmektedir. Böylece hastaların tedaviler sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duyması tamamen engellenmektedir. 

  Diş Hekimi Bodrum Muayenesi Nasıl Olur?

  Diş hekimi muayenesi hasta için son derece rahat ve konforludur. Hekim öncelikle hastasını selamlar, daha sonra ise hastasının şikayetlerini ve taleplerini dinler. Bu şikayetler ve talepler doğrultusunda çeşitli muayene uygulamaları gerçekleştirir. Tespit ettiği rahatsızlıklar konusunda hastasını bilgilendirir ve tedavi seçeneklerinden bahseder. Böylece diş hekimi muayenesi sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. 

  Bodrum Diş Hekimi Muayene Ücretleri

  Bodrum diş hekimi muayene ücreti hakkında detaylı bilgi almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.


  Randevu Al!
  Call Now Button