Bodrum Masseter Botoks

  Masseter botoks Bodrum, diş gıcırdatma ve diş sıkma gibi problemleri ortadan kaldırmak, çenenin daha çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak amacıyla yapılan botoks uygulamasıdır. Diş gıcırdatma veya diş sıkma olarak bilinen durum hem gündüz saatlerinde hem de uyku sırasında ortaya çıkabilen bir problemdir.

  Diş gıcırdatma problemine bağlı olarak bireyler uykularını yeterince alamayabilir, gün içerisinde kendilerini yorgun hissedebilirler. Ancak diş gıcırdatmanın yol açtığı olumsuzlukların çoğunluğu dişler üzerinde gözlemlenir. Dişler, birbirlerine sürtünmeleri sonucu zaman içerisinde aşınabilirler. Aşınma sonucunda çürüklere karşı korunmasız kalabilirler. Birey dişlerinde hassasiyet meydana geldiğini hissedebilir. Özellikle de aşırı sıcak veya aşırı soğuk içecekler tükettiğinde dişlerinin sızladığını hissedebilir. Masseter botoksu sayesinde tüm bu problemleri önlemek mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Çene botoksu nasıl yapılır?’’, ‘’Diş gıcırdatma nasıl geçer?’’, ‘’Masseter botoksu ne kadar sürer?’’ ve ‘’Masseter botoksu sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bodrum masseter botoksu hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.

  Masseter Botoks Nedir?

  Masseter botoksu, masseter kasının aktivitesini kontrollü bir şekilde azaltmak ve diş gıcırdatması gibi problemleri ortadan kaldırmak için yapılan botoks uygulamasıdır. Masseter kasının aşırı miktarda ve istemsiz bir şekilde kasılması sonucu diş gıcırdatma problemi meydana gelir. Diş gıcırdatma problemi ise dişlerin aşınmasına yol açar ve diş hassasiyetine sebebiyet verir. Bununla birlikte masseter kası, yoğun aktivite sonucu gelişim gösterebilir ve çene bölgesi kalınlaşabilir. Bahsi geçen durumlar hem estetik hem de işlevsel açıdan pek çok soruna yol açarlar. Masseter botoksu sayesinde tüm bu sorunları ortadan kaldırmak, diş gıcırdatmasını gidermek ve çene hattının zarif bir görünüme kavuşmasını sağlamak mümkündür. 

  Masseter Botoks Neden Yapılır?

  Masseter botoks, diş aşınmasını, baş ve boyun ağrılarını önlemek; çene kası kalınşamasını gidermek amacıyla yapılan özel botoks uygulamasıdır. 

  Masseter Botoks Kimlere Yapılabilir?

  Masseter botoks 18 yaşını doldurmuş olan herkese yapılabilir. Eğer masseter botoksa engel olabilecek, ağız veya çene ile ilgili bir rahatsızlık söz konusu değilse reşit olan bireyler istedikleri zaman masseter botoksu yaptırabilirler. 

  Masseter Botoks Ne Kadar Sürer?

  Masseter botoksu yaklaşık 10 dakika içerisinde tamamlanmış olur. Masseter botoksu son derece hızlı ve konforlu bir uygulamadır.

  Masseter Botoks Kalıcı Mı?

  Masseter botoksu ile elde edilen kazanımlar, bireyin cilt yapısına ve bazı genetik özelliklerine göre 4 ila 6 ay kadar korunurlar. Daha sonra ise zaman içerisinde azalarak kaybolurlar. 

  Masseter Botoks Tekrarlanabilir Mi?

  İhtiyaç duyulduğu takdirde masseter botoksunu tekrarlatmak mümkündür. Daha önce de bahsettiğimiz gibi masseter botoksunun kazanımları 4 ila 6 ay içerisinde azalarak kaybolur. Bu kazanımların korunmalarını ve hatta daha etkili olmalarını isteyen bireylere ise masseter botoksunu tekrarlatmaları tavsiye edilir. İsteyen hastalar diş hekimlerinin de yönlendirmeleri doğrultusunda 4 ila 6 ayda bir masseter botoksunu tekrarlatabilirler. 

  Masseter Botoks Nasıl Yapılır?

  Masseter botoksu ağrısız ve konforlu bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında ilk olarak botoksun yapılacağı bölgeler belirlenir. Daha sonra ise bu bölgelere ağrı kesici etkili anestezik krem sürülür. Diş hekimi bir süre kremin etkisinin başlamasını bekler. Daha sonra ise enjeksiyon işlemlerine geçilir. Enjeksiyon işlemi sırasında kesinlikle ağrı ve rahatsızlık hissi duyulmaz. Bahsi geçen işlem dakikalar içerisinde tamamlanır ve masseter botoksu son bulur. Masseter botoksu yaptıran bireyler işlemden hemen sonra günlük yaşamlarına dönebilirler. Herhangi bir şekilde hastanede kalmalarına veya evde uzun süreler boyunca dinlenmelerine gerek yoktur. Yalnızca birkaç gün boyunca doktorları tarafından önerilen bazı noktalara dikkat etmeleri gerekir.

  Masseter Botoks Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Masseter botoksunun ardından hastanın çene bölgesinde hafif bir kızarıklık ve şişlik görülmesi normaldir. Bu kızarıklıklar ve şişlikler birkaç gün içerisinde tamamen kaybolacaktır. Masseter botoksu yaptırmış olan bireylere şu gibi noktalara dikkat etmeleri önerilir:

  • Botoks işleminin uygulandığı bölgeye masaj yapılmamalıdır.
  • Enjeksiyon bölgesine bir gün boyunca su temas ettirilmemelidir.
  • Botoks işleminin yapıldığı bölge bir süre güneş ışığına karşı korunmalıdır.

  Masseter botoksu sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir.

  Bodrum Masseter Botoks Fiyatları 2024

  Bodrum masseter botoksu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.


  Randevu Al!
  Call Now Button