Dijital Gülüş Tasarımı Bodrum

  Dijital gülüş tasarımı Bodrum, özel bilgisayar programları ve estetik diş hekimliği uygulamaları kullanılarak; bireyin mümkün olan en ideal ve en çekici gülümsemeye sahip olabilmesi için yapılan uygulamadır. Gülümsemenin güzelliğini ve çekiciliğini etkileyen pek çok faktör vardır. Bunlar arasında dişlerin yapısı, diş düzeni, dişlerin rengi, diş etlerinin şekli ve diş etlerinin rengi gibi etmenler yer almaktadır. Bahsi geçen etmenlerin her biri, gülümsemenin estetik bütünlüğü açısından son derece önemlidir.

  Dijital gülüş tasarımı, bahsi geçen etmenlerin her birinin detaylı olarak değerlendirilmesi ile yapılır. Daha sonra ise bireyin talepleri doğrultusunda, özel bilgisayar programları kullanılarak üç boyutlu bir gülüş tasarımı yapılır. Bu tasarımla elde edilen gülümsemeyi meydana getirmek içinse estetik diş hekimliği uygulamaları gerçekleştirilir. Böylece birey, uygulamalar sonrasında elde edeceği gülümsemeyi erkenden görebilir ve en nihayetinde hollwood gülüşü olarak da tabir edilen çekici gülümsemeye sahip olabilir. Yazımızın devamında ‘’Dijital gülüş tasarımı nasıl yapılır?’’, ‘’Dijital gülüş tasarımı ne kadar sürer?’’, ‘’Dijital gülüş tasarımı kalıcı mıdır?’’ ve ‘’Dijital gülüş tasarımı kapsamında hangi uygulamalar yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bodrum dijital gülüş tasarımı hakkında detaylı bilgi almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.

  Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

  Dijital gülüş tasarımı, dijital programlar yardımıyla bireye mümkün olan en güzel gülüşü tasarlamak ve bu tasarım çerçevesinde özel estetik diş hekimliği uygulamaları gerçekleştirmek amacıyla yapılan uygulamadır. Bu uygulama sayesinde halk arasında ‘’hollywood gülüşü’’ olarak bilinen kusursuz gülümsemeye sahip olmak mümkündür. 

  Hollywood Gülüşü Nedir?

  Hollywood gülüşü, dişlerin, diş etlerinin, dudakların ve gülüşü meydana getiren diğer tüm dokuların özel olarak düzenlenmesi ile elde edilen kusursuz bir gülümsemedir. Dijital gülüş tasarımı sayesinde bireyler hollywood aktörlerinin veya aktrislerininkini andıran, son derece çekici bir gülümsemeye sahip olabilmektedir. 

  Dijital Gülüş Tasarımı Neden Yapılır?

  Dijital gülüş tasarımı temelde dişlerin ve dişlerin çevresinde yer alan dokuların hem estetik hem de işlevsel açıdan daha sağlıklı bir yapıya kavuşabilmeleri için yapılır. Bu uygulama ile yapılan tüm işlemler kişiye özel olarak yapılmaktadır. Böylece bireyin kusursuz bir gülümsemeye sahip olabilmesi için gerektiğinde ağız içindeki neredeyse her dokuya müdahale edilmesi mümkün olacaktır. 

  Dijital Gülüş Tasarımı Uygulamaları Nelerdir?

  Dijital gülüş tasarımı uygulamaları arasında şunlar yer alır:

  • Diş eti tedavisi.
  • İmplant tedavisi.
  • Diş beyazlatma.
  • Masseter botoks.
  • Zirkonyum kaplama.
  • Emax lamine.
  • Ortodonti tedavileri.
  • Protez diş tedavileri.

  Dijital gülüş tasarımı kapsamında bahsi geçen uygulamaların pek çoğuna aynı anda başvurmak mümkündür. Diş hekiminiz, ağız ve diş yapınızla ilgili özel bir tasarım gerçekleştirdikten sonra ihtiyaç duyduğunuz uygulamaları belirleyecek, bu uygulamaları tamamen size özel olarak planlayacaktır. 

  Dijital Gülüş Tasarımı Kalıcı Mı?

  Dijital gülüş tasarımı ile elde edilen kazanımlar kalıcıdır. Kendi kendilerine kaybolmaz veya geçmezler. Ancak bu kazanımların korunabilmesi için bireye de önemli bir rol düşmektedir. Eğer dijital gülüş tasarımından sonra ağız ve diş bakımı aksatılır, diş hekiminin önermediği davranışlar sergilenirse bahsi geçen kazanımları kaybetmek mümkündür. Bu yüzden dijital gülüş tasarımından sonra diş hekimi tarafından önerilen noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. 

  Dijital Gülüş Tasarımı Ne Kadar Sürer?

  Dijital gülüş tasarımının ilk aşaması yaklaşık 5 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Daha sonra ise ikinci aşamaya, yani estetik diş hekimliği uygulamalarının gerçekleşeceği aşamaya geçilmektedir. Bu aşamanın ne kadar süreceği ise bireye yapılacak olan uygulamaların sayısına, türüne ve benzer detaylarına göre değişebilmektedir. Diş hekiminiz konu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

  Dijital gülüş tasarımı genelde iki farklı seans ile gerçekleşir. Bu seansların ilkinde hastanın dijital gülüş tasarımından beklentileri dinlenir. Ağız ve diş yapısı ile alakalı ölçümler yapılır. Daha sonra ise ağız içi ve dişler, üç boyutlu tarayıcılar yardımıyla taranır ve dijital ortama aktarılır. İlk seans son bulduktan sonra diş hekimi, gerçekleştirilen taramalar sonucu elde ettiği veriler üzerinden kişiye özel bir gülüş modellemesi yapar. Bu modelleme uygulamanın ikinci aşamasında hastaya tanıtılır. Modellemenin ağız ve çene yapısı için uygunluğu değerlendirilir. Daha sonra ise modelleme ile elde edilmiş olan gülüşü, gerçekte de mümkün kılabilmek için hangi diş hekimliği uygulamalarına ihtiyaç duyulduğu kararlaştırılır. En nihayetinde ise hasta ile birlikte belirlenen uygulamalar birlikte veya sırayla gerçekleştirilir. 

  Dijital Gülüş Tasarımı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

  Dijital gülüş tasarımı sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alır:

  • Ağız ve diş yapısına uygun, aşındırıcı olmayan diş macunları kullanılmalıdır.
  • Ağız ve diş bakımı aksatılmamalıdır.
  • Rutin diş hekimi muayeneleri aksatılmamalıdır.
  • Mümkünse diş renginde değişimlere yol açabilecek gıdalar sınırlandırılmalı, sigara kullanılmamalıdır.
  • Dişler fiziksel darbelere karşı korunmalıdır.

  Dijital gülüş tasarımı sonrası dikkat edilmesi gerekenler bunlardır. 

  Bodrum Dijital Gülüş Tasarımı Fiyatları 2024

  Bodrum dijital gülüş tasarımı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.


  Randevu Al!
  Call Now Button