Invisalign Bodrum

  Invisalign Bodrum, diş telleri yerine şeffaf plaklar kullanılarak yapılan; ortodontik problemler için çok daha estetik ve konforlu bir çözüm sunan tedavi uygulamasıdır. Diş çapraşıklıkları, ayrık dişler veya birbiri üstüne binmiş olan dişler hem görünüm hem de işlev bakımından pek çok soruna yol açabilir. Bu sorunların, bahsi geçen ortodontik bozukluklarla birlikte ortadan kaldırılabilmesi için çeşitli tedavilere başvurulabilmektedir.

  Bu tedavilerin arasında diş teli tedavileri ve invisalign tedavisi (şeffaf plak tedavisi) gibi uygulamalar yer almaktadır. Diş telleri, ortodontik bozuklukları etkili bir şekilde düzeltebilseler de tedavi süreci boyunca, pek çok hasta tarafından hoş kabul edilmeyen bir görünüme sebep olurlar. Bu yüzden estetik kaygıları olan bireyler genelde invisalign ya da şeffaf plak tedavisi olarak bilinen modern ve konforlu uygulamaya başvururlar. Bu uygulama sayesinde diş tellerinin meydana getirdiği görünüm olmadan, dişlerdeki ortodontik bozuklukları gidermek mümkün olmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Invisalign tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Invisalign tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Invisalignler kaç ay kullanılmalı?’’ ve ‘’Invisalignler güç içerisinde kaç saat kullanılmalı?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bodrum invisalign tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.

  Invisalign Nedir? Şeffaf Plak Nedir?

  Invisalign, halk arasında şeffaf plak olarak da bilinen, özel bir ortodonti apareyidir. Bu aparey sayesinde dişlerdeki çapraşıklıkları zaman içerisinde düzeltmek ve dişleri ideal konumlarına doğru yönlendirmek mümkün olmaktadır. Invisalignlerin son derece zarif ve estetik bir görünümü vardır. Günlük kullanım sırasında son derece konforludurlar. Çoğu zaman dikkatli bakılmadığında bireyin ağzında invisalign olduğunu fark etmek mümkün değildir. Tüm bu avantajları sebebiyle invisalignler, estetik kaygıları olan bireyler tarafından diş tellerine kıyasla daha çok tercih edilmektedirler. 

  Invisalign Neden Kullanılır?

  Invisalignler şu gibi nedenlerden kullanılır:

  • Dişlerdeki yamuklukları ve çapraşıklıkları gidermek.
  • Dişlerin çene kemiği üzerinde ideal bir dizilime sahip olmasını sağlamak.
  • Ortodonti tedavisi sırasında estetik bir görünüm oluşturmak.
  • Diş düzenini yeniden kurarak bireyin güzel bir gülümsemeye sahip olmasını sağlamak.

  İnvisalignler bahsi geçen amaçlarla kullanılmaktadır. 

  Invisalign Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

  Invisalign tedavisi gibi ortodonti uygulamaları 10 yaşından büyük olan her birey tarafından yaptırılabilmektedir. Invisalign tedavisi için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur. Yani bu tedavi hem çocuklara hem de yetişkinlere yapılabilmektedir. Eğer düzeltilmesi istenen ortodontik bozukluk invisalign tedavisi için uygunsa bahsi geçen uygulama rahatlıkla gerçekleştirilebilir. 

  Invisalign’in Avantajları Nelerdir?

  İnvisalign tedavisinin avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • İnvisalignler ağız içerisindeyken görünmezler. Dışarıdan fark edilmeleri oldukça güçtür. Bu yüzden ortodonti tedavisi sırasında diş tellerinin aksine çok daha doğal bir görünüm sunarlar.
  • İnvisalignler hastanın kendisi tarafından rahatça çıkarılabilir ve takılabilirler.
  • İnvisalignler tamamen hastanın ağız ve diş yapısına özel olarak üretilirler.
  • İnvisalign tedavisi sırasında ağrı ve rahatsızlık hissine yol açabilecek hiçbir işlem yapılmaz.

  Invisalign tedavisinin avantajları bu şekilde sıralanabilir. 

  Invisalign Nasıl Takılır?

  İnvisalign tedavisi sırasında kullanılan şeffaf plaklar hastanın kendisi tarafından kolayca takılabilir. Bu süreçte ilk olarak plak, dişlere doğru hizalanır ve hafif bir kuvvet uygulayarak dişlere yerleştirilir. 

  Invisalign Nasıl Çıkarılır?

  İnvisalignlerini çıkarmak isteyen hastalar plakları, diş hekimine gitmeden evde, kendi başlarına çıkarabilirler. Bu süreçte plağı yan taraflarından hafifçe kavramaları ve çekmeleri yeterli olacaktır.

  Invisalign Kaç Ay Kullanılır?

  İnvisalignler, hastanın ağız ve diş yapısına uygun olacakları şekilde birden fazla üretilirler. Böylece kademeli olarak dişler, ideal konumlarına yönlendirilir. İnvisalign tedavisi kapsamında kullanılan şeffaf plakların, bireyin sahip olduğu ortodontik bozukluğa göre 3 ila 5 ay kadar kullanılması gerekir. Bu süreçte invisalignler günde en az 22 saat boyunca ağızda kalmalıdır. Arada yemek yemek için veya dişleri temizlemek için invisalignleri çıkarmak mümkündür.

  Invisalign Nasıl Temizlenir?

  İnvisalignler ağızdalarken diş fırçası ile temizlenebilir. Aynı şekilde invisalignleri çıkarıp ılık su ile yıkamak suretiyle temizlemek de mümkündür. İnvisalignlerin temizliği kesinlikle aksatılmamalıdır.

  Invisalign Tedavisi Nasıl Olur?

  İnvisalign tedavisi iki aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamaların ilkinde diş hekimi tarafından, dişlerin ve ağız yapısının ölçüsü alınır. Alınan ölçümler laboratuvara gönderilir, bireyin ağız yapısına ve sahip olduğu ortodontik bozukluğa özel şeffaf plaklar üretilir. Üretilen plaklar tedavinin ikinci aşamasında hastaya sunulur. Böylece invisalign tedavisi son bulmuş olur.

  Bodrum Invisalign Fiyatları

  Bodrum invisalign fiyatları ve şeffaf plak fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.


  Randevu Al!
  Call Now Button