Seramik Diş Teli Tedavisi Bodrum

  Bodrum seramik diş teli tedavisi, ortodontik problemlerin seramik yapılı, şeffaf diş telleri ile düzeltilmesine olanak sağlayan, özel bir ortodonti tedavisidir. Dişlerin çene kemikleri üzerindeki düzeni gerek işlevleri gerekse görünümleri açaısından son derece büyük bir öneme sahiptir.

  Çapraşık ve ideal olmayan bir düzene sahip olan dişler, çürükler açısından çok daha büyük bir risk altındadır. Aynı zamanda bireyin çene gelişimi ve gülüşü ile ilgili problemlere de sebep olabilirler. Hatta bazı bireyler dişlerinin düzeni ile alakalı sorunlar yüzünden zorbalığa uğrayabilir. Buna bağlı olarak da özgüven sorunları yaşayabilirler. Seramik diş telleri, dişlerde meydana gelen düzen bozukluklarını, metalik bir diş teli görünümüne yol açmadan düzeltebilmektedir. Bu yüzden özellikle de estetik kaygıları olan hastalar tarafından tercih edilmektedirler. Yazımızın devamında ‘’Seramik diş teli tedavisinin avantajları nelerdir?’’, ‘’Seramik diş teli tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Seramik diş teli tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Seramik diş telleri ne kadar kullanılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bodrum seramik diş teli tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Seramik Diş Teli Tedavisi Nedir?

  Seramik diş teli tedavisi, diş düzeninin yeniden kurulması için uygulanan ve klasik diş teli uygulamalarına kıyasla tedavi sırasında çok daha estetik bir görünüm sunan ortodonti tedavisidir. Bu tedavi sırasında kullanılan braketler, renk itibariyle dişlerle çok iyi bir uyuma sahiptirler. Fark edilmeleri çok zor olduğu için halk arasında görünmeyen diş teli veya görünmez diş teli olarak da bilinirler. Seramik diş telleri özellikle de estetik kaygıları olan bireyler tarafından tercih edilmektedir. 

  Seramik Diş Teli Tedavisi Neden Yapılır?

  Seramik diş teli tedavisi şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Dişlerin, çene üzerinde ideal bir dizilime sahip olmasını sağlamak.
  • Dişlerdeki çapraşıklıkları gidermek.
  • Dişler arasında kalan fazla boşlukları kapatmak.
  • Diş düzenini sağlarken estetik bir görünüm oluşturmak.
  • Bireyin güzel bir gülüşe sahip olmasını sağlamak.

  Seramik diş teli tedavisi bahsi geçen nedenlerden yapılır. 

  Seramik Diş Teli Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

  Seramik diş teli tedavisi 11 ila 12 yaşlarından itibaren her yaştan bireye yapılabilmektedir. Diş teli tedavisi gibi ortodonti uygulamalarının çocukluk çağında yapılması önerilmektedir. Bununla birlikte seramik diş telleri sayesinde yetişkinler de diş teli kullandıkları belli olmadan ortodonti tedavisi yaptırabilirler. 

  Seramik Diş Teli Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Seramik diş teli tedavisinin avantajları arasında şunlar yer alabilir:

  • Seramik braketler diş rengindedir. Bu yüzden fark edilmeleri oldukça güçtür.
  • Seramik diş telleri sayesinde dişleri ideal konumlarına yönlendirmek ve düzenli dişlere sahip olmak mümkündür.
  • Seramik diş teli tedavisi ağrısız bir şekilde gerçekleşir.
  • Seramik diş teli tedavisi her yaştan bireye yapılabilmektedir.
  • Seramik diş telleri sayesinde ortodonti tedavisine, estetik ölçütlere çok daha uygun bir şekilde devam edilir.

  Seramik diş teli tedavisinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Seramik Diş Teli Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Diş telleri genelde 20 ila 30 dakika içerisinde takılmış olur. Ancak bazı durumlarda uygulamanın süresi bir miktar artış gösterebilir. Diş hekiminiz, size özel bir tedavi planlaması yaptıktan sonra seramik diş teli tedavisinin tahmini süresi hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

  Seramik Diş Telleri Ne Kadar Kullanılır?

  Seramik dişleri, dişlerde ve diş düzeninde görülen sorunların kapsamına göre 1 ila 3 yıl kadar kullanılabilmektedir. Diş hekiminiz dişleriniz üzerinde detaylı bir muayene gerçekleştirecek ve düzenli olarak diş tellerinin, dişleri hangi hızda ideal konumlarına yönlendirdiğini değerlendirecektir. Böylece diş tellerinin kullanım süresi hakkında belli aralıklarla sizi bilgilendirecektir. 

  Seramik Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Seramik diş teli tedavisi sırasında diş hekimi, bireyin ağız ve diş yapısını inceler. Daha sonra ise tedavi planlaması yapar. Bu planlama dahilinde seramik yapılı özel diş tellerini ve braketlerini dişlere yerleştirir. Diş telleri, çapraşık ve ideal konumlarında olmayan dişlere kontrollü ve düşük miktarda bir kuvvet uygular. Bu kuvvet sayesinde dişler, zaman içerisinde ideal konumlarına doğru yönelirler. Diş tellerinin takılmasıyla birlikte seramik diş teli tedavisi son bulmuş olur. 

  Seramik Diş Teli Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Seramik diş teli tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alır:

  • Ağız ve diş bakımına son derece özen gösterilmelidir. Dişler düzenli olarak fırçalanmalı ve gerekirse diş ipi ile diş telleri arasında kalan kalıntılar temizlenmelidir.
  • Yapışkan yapılı gıdaların tüketimi sınırlandırılmalıdır.
  • Sert gıdalar diş tellerine zarar verebilir, bu yüzden sert gıdalar tüketirken dikkatli olunmalıdır.
  • Asitli gıdalar da diş tellerine zarar verebilmektedir, bu yüzden asitli gıdaların tüketimi de sınırlandırılmalıdır.
  • Düzenli diş hekimi kontrolleri aksatılmamalıdır.
  • Spor yaparken ağız, dişler ve diş telleri korunmalıdır.

  Seramik diş teli tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında bunlar yer alır. 

  Bodrum Seramik Diş Tedavisi Fiyatları

  Bodrum seramik diş teli tedavisi fiyatları ve seramik diş teli fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.


  Randevu Al!
  Call Now Button