Bodrum Telsiz Ortodonti Tedavisi

  Telsiz ortodonti tedavisi Bodrum, herhangi bir diş teline ve brakete gerek kalmadan, şeffaf plaklarla yapılan ortodonti tedavisidir. Klasik ortodonti uygulamalarında, dişleri ideal konumlarına yönlendirmek ve diş çapraşıklıklarını gidermek amacıyla diş telleri kullanılmaktadır.

  Ancak bu tedaviler sırasında kullanılan sabit apareyler gerek görünümleri gerekse de kullanımları açısından hastalar tarafından hoşlanılmayan bazı durumlara yol açmaktadırlar. Bu yüzden günümüzde dişlerdeki çapraşıklıkları ortadan kaldırmak, diş düzenini yeniden kurmak ve bireye güzel bir gülüş kazandırmak için farklı ortodontik uygulamalara başvurulmaktadır. Bu uygulamaların başında da şeffaf plak tedavisi gelmektedir. Invisalign olarak da bilinen şeffaf plaklar sayesinde, dişlerde herhangi bir telli görünüme gerek kalmadan ortodonti tedavileri yapılabilmektedir. Üstelik bu hareketli apareyler, hastanın kendisi tarafından çıkarılıp takılabilmektedir. Tüm bu avantajlı yanları sebebiyle telsiz ortodonti uygulamaları günümüzde sıkça tercih edilmektedirler. Yazımızın devamında ‘’Telsiz ortodonti tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Telsiz ortodonti tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Telsiz ortodonti tedavisinin avantajları nelerdir?’’ ve ‘’Telsiz ortodonti tedavisi neden yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bodrum telsiz ortodonti tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.

  Telsiz Ortodonti Tedavisi Nedir?

  Telsiz ortodonti, braketlere ve diş tellerine gerek kalmadan, kişiye özel tasarlanan şeffaf plaklarla yapılan ortodonti tedavisidir. Bazı bireyler sebep olduğu görünüm ve görece konforsuz olması sebebiyle diş teli kullanmak istememektedir. Bu bireyler genellikle alternatif ortodonti tedavilerine başvurmaktadırlar. Bu alternatif tedavi seçenekleri arasında en modern ve avantajlı olanı da telsiz ortodonti tedavisi, yani şeffaf plak tedavisidir. Şeffaf plak tedavisi sayesinde, diş tellerine gerek kalmadan dişlerdeki çapraşıklıkları ve düzen bozukluklarını ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır. 

  Telsiz Ortodonti Tedavisi Neden Yapılır?

  Telsiz ortodonti tedavisi şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Dişlerdeki çapraşıklıkları gidermek.
  • Diş düzenini yeniden kurmak.
  • Dişlerin hem işlevsel olarak hem de estetik olarak daha ideal bir dizilime kavuşmasını sağlamak.
  • Bireyin düzenli dişlere ve güzel bir gülümsemeye sahip olmasını sağlamak.

  Telsiz ortodonti tedavisi veya şeffaf plak tedavisi olarak bilinen uygulama bahsi geçen nedenlerden yapılabilmektedir. 

  Telsiz Ortodonti Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Telsiz ortodonti tedavisinin avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Telsiz ortodonti tedavisinin avantajları arasında en dikkat çekeni, diş telinin yol açtığı görünüm olmadan ortodonti tedavisi yaptırıyor olabilmektir. Diş telleri görevlerini oldukça iyi bir şekilde yerine getiren apareylerdir. Ancak görünümleri sebebiyle tercih edilmeyebilirler. Bu gibi durumlarda, telsiz ortodonti tedavisi estetik kaygıları olan bireyler için çok daha avantajlı bir seçenektir.
  • Hastanın kendisi tarafından çıkarılabilir ve takılabilir.
  • Tedavi sırasında ağrı hissi duyulmaz.
  • Tedavi sırasında kullanılan plaklar tamamen hastaya özel olarak üretilir.
  • Tedavi sırasında kullanılan şeffaf plaklar oldukça estetik bir görünüme sahiptirler, ağızda kaba durmazlar.

  Telsiz ortodontinin avantajları bu şekilde sıralanabilir. 

  Telsiz Ortodonti Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

  Telsiz ortodonti tedavisi 10 yaşından daha büyük bireylere yapılmaktadır. Bu tedavi için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur. Eğer birey dişlerindeki çapraşıklıklardan şikayetçiyse ve daha düzenli dişlere sahip olmak istiyorsa bir diş hekimine başvurabilir, telsiz ortodonti tedavisi talep edebilir. 

  Telsiz Ortodonti Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Telsiz ortodonti tedavisi iki aşamada yapılmaktadır. Bu aşamalardan ilkinde diş hekimi hastanın ağız ve diş ölçümlerini gerçekleştirir. Daha sonra ise bu ölçümler laboratuvarla paylaşılır. Tedavinin ilk aşaması bu şekilde son bulmuş olur. Yaklaşık 1 hafta içerisinde hastanın ağız ve diş yapısına uygun, dişlerin ideal konumlarına dönmelerini sağlayacak olan şeffaf plaklar üretilir. Üretimi tamamlanan plaklar, tedavinin ikinci aşamasında hastaya sunulur. Diş hekimi bahsi geçen şeffaf plakların kullanımı hakkında hastasını bilgilendirir. Böylece şeffaf plak tedavisi tamamlanmış olur. 

  Telsiz Ortodonti Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Şeffaf plak tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Şeffaf plaklar günde en az 22 saat boyunca kullanılmalıdır.
  • Ağız ve diş bakımı aksatılmamalı, şeffaf plaklar düzenli olarak temizlenmelidir.
  • Düzenli diş kontrolleri aksatılmamalıdır.
  • Şeffaf plaklar diş hekiminin önerdiği şekilde ve önerdiği süre boyunca kullanılmalıdır.

  Telsiz ortodonti tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir. 

  Bodrum Telsiz Ortodonti Tedavisi Fiyatları

  Bodrum telsiz ortodonti tedavisi fiyatları ve şeffaf plak fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.


  Randevu Al!
  Call Now Button