Emax Lamine Bodrum

  Emax lamine Bodrum, ince yapılı porselen kaplamalar ile ön dişlerin kaplanması ve bireyin ışıltılı bir gülüşe kavuşması için yapılan estetik diş hekimliği uygulamasıdır. Ön dişlerin en önemli görevi besinleri kesmek ve öğütmeye uygun, küçük parçalar haline getirmektir. Bununla birlikte gülümserken de ön plana çıkarlar. Gülüşün estetik değeri ve çekiciliği açısından son derece önemlidirler.

  Ön dişlerde meydana gelen yapısal problemler, renk dengesizliği ve şekil bozuklukları bireyin gülüşünü önemli ölçüde olumsuz etkileyebilir. Bazı durumlarda bahsi geçen problemleri düzeltmeye yönelik yapılan uygulamalar yetersiz kalabilir veya hastalar bu uygulamaları tercih etmek istemeyebilirler. Bu gibi durumlarda emax lamine olarak bilinen uygulamaya başvurulur. Bu uygulama sayesinde dişlerdin yapısını değiştirmeden bireye sağlıklı, ışıltılı ve düzenli bir diş görünümü kazandırmak mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Emax laminein avantajları nelerdir?’’, ‘’Emax lamine kaplama nasıl yapılır?’’, ‘’Emax lamine kaplama sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Emax lamine kaplama neden yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bodrum emax lamine kaplama hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Emax Lamine Nedir?

  Emax lamine, ön dişlere uygulanan ince ve porselen yapılı, estetik açıdan zengin bir görünüm sunan kaplama uygulamasıdır. Dişlerde görülen şekil bozuklukları, diş beyazlatma gibi uygulamalarla ortadan kaldırılamayan renk değişimi sorunları ve diş düzeniyle alakalı bazı problemler durumunda emax lamine uygulamasına başvurulabilir. Böylece ön dişlere yaprağı andıran ince, poselen kaplamalar eklenebilir ve son derece çekici bir gülümseme elde edilebilir. Bu uygulamanın en büyük avantajı, uygulama sırasında dişler üzerinde önemli fiziksel değişimler yapılmasına gerek kalmamasıdır. Bu yüzden emax lamine uygulaması hem daha konforlu hem de daha hesaplıdır. 

  Emax Lamine Neden Yapılır?

  Emax lamine uygulaması ön dişlerde görülen estetik problemleri gizlemek, estetik bir diş görünümü ve çekici bir gülümseme meydana getirmek amacıyla yapılmaktadır. Bu uygulama sayesinde dişler üzerinde ciddi bir fiziksel değişim yapılmasına gerek kalmadan dişlerin görünümünü iyileştirmek mümkün olmaktadır. 

  Emax Lamine’in Faydaları Nelerdir?

  Emax laminein avantajları ve faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Emax lamine oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir.
  • Emax laminein kullanım ömrü fazladır.
  • Herhangi bir şekilde leke tutmaz veya renk değişimine uğramaz.
  • Dişler üzerinde mümkün olduğunca az değişim yapılır.
  • Estetik ve beyaz bir diş görünümü meydana getirir.
  • Bireyin çekici ve göz alıcı bir gülümsemeye sahip olmasını sağlar.

  Emax lamine uygulamasının avantajları ve faydaları bu şekilde sıralanabilmektedir. 

  Emax Lamine Ağrılı Mı?

  Emax lamine kaplama tedavisi ağrılı bir uygulama değildir. Bu uygulama sırasında dişler üzerinde mümkün olduğunda az değişim yapılır. Ancak eğer dişler üzerinde düzenleme yapılması gerekiyorsa bu işlemlerden önce mutlaka ağza lokal anestezi uygulanır. Böylece tedavi sırasında hastanın ağrı ve rahatsızlık hissi duyması tamamen engellenmiş olur. 

  Emax Lamine Ne Kadar Sürer?

  Emax lamine tedavisi genellikle iki aşama halinde yapılmaktadır. Bu iki aşama arasında, lamine kaplamaların kişiye özel olarak üretilebilmesi için 5 ila 7 günlük bir zaman aralığı yer almaktadır. Yani genel itibari ile emax lamine tedavisi ortalama 1 hafta içerisinde tamamlanmaktadır. 

  Emax Lamine Kaplama Nasıl Yapılır?

  Emax lamine kaplama tedavisi, daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi genelde iki seans halinde yapılmaktadır. Bu seansların ilkinde dişlerin yapısı incelenmekte; diş ve çene yapısının tedaviye uygunluğu değerlendirilmektedir. Eğer uygulamaya engel teşkil edebilecek küçük bir sorun fark edilirse bu sorun, lokal anestezi altında yapılan, ağrısız ve hızlı düzeltmelerle ortadan kaldırılabilir. Daha sonrasında ise ağzın ve dişlerin ölçüleri alınır. Böylece tedavinin ilk aşamasının sonuna gelir. Bu süreçte hasta evine döner. Diş hekimi ise elde ettiği ölçümleri, lamine kaplama üretiminden sorumlu laboratuvarlara iletir. Bu laboratuvarlarda tamamen bireyin ağız yapısına özel olarak emax lamine kaplamalar üretilir. Üretilen kaplamalar, tedavinin ikinci seansında ağrısız ve sorunsuz bir şekilde hastanın ön dişlerine yerleştirilir. Böylece emax lamine tedavisi tamamlanmış olur. 

  Emax Lamine Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Emax lamine tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alır:

  • Ağız ve diş bakımına özen gösterilmeli.
  • Rutin diş hekimi muayeneleri aksatılmamalı.
  • Ön dişlerle sert maddeler ısırılmamalı. Mesela ceviz veya fındık gibi kuru yemişlerin kabuğu dişlerle kırılmamalı.
  • Dişler fiziksel darbelere karşı korunmalı.

  Emax lamine sonrası dikkat edilmesi gereken noktalardan bazıları bunladır. Diş hekiminiz konu hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır. 

  Bodrum Emax Lamine Fiyatları 2024

  Bodrum emax lamine fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.


  Randevu Al!
  Call Now Button