Estetik Diş Hekimliği Bodrum

  Estetik diş hekimliği Bodrum, dişleri ve bireyin gülüşünü etkileyen diğer dokuları düzenlemeye; böylece bireyin çekici bir gülümsemeye sahip olmasını sağlamaya yönelik uygulamalar barından diş hekimliği dalıdır. Gülümseme, sosyal etkileşimler sırasında en sık kullandığımız ifadelerden biridir.

  Yapılan araştırmalar çekici bir gülümsemeye sahip olan bireylerin sosyal etkileşimler sırasında, karşılarındaki bireylerde çok daha olumlu bir izlenim bıraktıklarını ortaya koymaktadır. Bu yüzden gülümsemeyi meydana getiren dokuların birbirleriyle uyum içerisinde olmaları ve hep birlikte çekici bir gülümseme meydana getirmeleri çok önemlidir. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bahsi geçen dokuları yeniden düzenlemek, dokuların birbirleriyle uyumlu bir yapıya sahip olmasını sağlamak ve gülüşün estetik değerini arttırmak için tercih edilirler. Yazımızın devamında ‘’Estetik diş hekimliği uygulamaları nelerdir?’’, ‘’Estetik diş hekimliği uygulamaları nasıl yapılır?’’, ‘’Estetik diş hekimliği uygulamaları neden tercih edilir?’’ ve ‘’Estetik diş hekimliği uygulamaları ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bodrum estetik diş hekimliği uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.

  Estetik Diş Hekimliği Nedir?

  Estetik diş hekimliği, dişleri ve dişlerin çevresinde yer alan diğer dokuları yeniden düzenlemek ve bireyde çekici bir gülümseme meydana getirmekle ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Estetik diş hekimliği kapsamında yapılan pek çok uygulama vardır. Bu uygulamaların her biri, gülüşü meydana getiren dokuların estetik ölçütler çerçevesinde düzenlenmesi amacıyla yapılmaktadır. Böylece bireyin çekici bir gülümsemeye sahip olması mümkün olmaktadır.

  Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir?

  Estetik diş hekimliği uygulamaları arasında şunlar yer alır:

  • Diş Beyazlatma.
  • Dijital Gülüş Tasarımı.
  • Zirkonyum Diş Kaplama.
  • Masseter Botoks.
  • Emax Lamine.

  Estetik diş hekimliği kapsamında yapılan uygulamalar arasında en çok tercih edilenleri bunlardır.

  Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Neden Yapılır?

  Estetik diş hekimliği uygulamaları, dişlerin ve diş etlerinin görünümünü iyileştirmek, böylece çekici bir gülümseme meydana getirmek için yapılmaktadır. Dişlerde ve diş etlerinde meydana gelen sorunlar hem bireyin gülümsemesini hem de özgüvenini olumsuz etkileyebilir. Estetik diş hekimliği uygulamaları sayesinde bahsi geçen sorunları ve o sorunlara bağlı ortaya çıkan özgüven problemlerini gidermek mümkündür.

  Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nasıl Yapılır?

  Estetik diş hekimliği kapsamında yapılan pek çok uygulama vardır. Aşağıda bu uygulamaların nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

  Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Diş beyazlatma uygulaması, en çok tercih edilen estetik diş hekimliği uygulamalarından biridir. Bu uygulama sırasında öncelikle diş yüzeylerine ağartıcı jel sürülür. Daha sonra ise jelin aktif hale gelebilmesi için dişlere UV ışınları gönderilir. Böylece dişlerdeki lekeler ve sararmalar ortadan kalkar, dişler beyazlaşır. 

  Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

  Dijital gülüş tasarımı, bireyin sahip olmak istediği gülümsemenin dijital programlar yardımıyla modellenmesiyle yapılır. Bu işlem sırasında öncelikle belli açılardan bireyin fotoğrafı çekilir. Daha sonra ise fotoğraf, bireyin talepleri ve genel estetik ölçütler doğrultusunda düzenlenir. Elde edilen görünüm birey tarafından beğenilirse bu görünümü elde etmek için gerekli olan estetik diş hekimliği uygulamaları belirlenir. Daha sonra ise bu uygulamalar gerçekleştirilir ve birey son derece çekici bir gülümsemeye sahip olur. 

  Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

  Zirkonyum kaplama, dişlerin hem korunması hem de estetik bir görünüme sahip olmaları için yapılan özel bir kaplama uygulamasıdır. Bu uygulamada kullanılan zirkonyum dioksit malzemesi, dişlerin doğal yapısı ve görünümüyle son derece uyumludur. Böylece madde kaybına uğramış, diş beyazlatma ile yeterince beyazlaşmamış ve üzerinde eski dolgular bulunan dişler çok daha doğal bir görünüm elde edebilir. Bu uygulama öncesinde dişlerin ölçüleri alınır. Daha sonra ise bu ölçümler çerçevesinde kişiye özel zirkonyum kaplamalar üretilir. Üretilen kaplamalar, diş hekimi tarafından ağrısız bir şekilde dişlere yerleştirilir. 

  Emax Lamine Nasıl Yapılır?

  Emax lamine tedavisi, ön dişlerde görülen estetik temelli problemleri gizlemek ve son derece çekici bir gülümseme meydana getirmek için yapılır. Bu uygulama sırasında hastanın dişleri ve çene yapısı incelenir. Daha sonra ise dişler üzerinde dikkatli ölçümler yapılır. Yapılan ölçümler sayesinde kişiye özel emax lamine kaplamalar üretilir. Bu kaplamalar son derece ince ve dayanıklı bir yapıya, aynı zamanda doğal (beyaz) diş rengine sahiptirler. Ön dişlere yerleştirilmeleriyle bireyin çekici bir gülümsemeye sahip olmasını sağlarlar. Bu işlem sırasında ağrı hissi duyulmaz.

  Masseter Botoks Nasıl Yapılır?

  Masseter botoks, dişlerin birbirlerine sürtünmesini önlemek, diş aşınmasını ve diş gıcırdatmasını sonlandırmak için yapılır. Aynı zamanda çenenin daha zarif bir görünüme kavuşması için de yaygın olarak tercih edilir. Masseter botoks son derece ağrısız ve konforlu botoks enjeksiyonlarıyla yapılmaktadır ve yaklaşık 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

  Bahsi geçen uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Estetik Diş Hekimliği menüsündeki içerikleri inceleyebilirsiniz.

  Bodrum Estetik Diş Hekimliği Fiyatları

  Bodrum estetik diş hekimliği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Çetin Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.


  Randevu Al!
  Call Now Button